Koşulsuz performans: DriveAFM

 

Nanosurf'un yeni amiral gemisi DriveAFM, istikrarlı ve yüksek performans sağlamak üzere son teknoloji ile donanımlanmıştır. Üstün seviye araştırmalarda günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan sistemin fark yaratan başlıca özelliklerini aşağıda inceleyebilirsiniz.
 

Nanosurf DriveAFM Broşür"CleanDrive": hem hava hem de sıvı ortamda kararlı uyarım

 Ultra düşük gürültü oranı: 15 fm/√Hz'dan düşük gürültü oranı

 Doğrudan tahrik: yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve geniş tarama alanı imkanı

 Tamamen motorize sistem: tüm komut ve kontrollerin yazılım üzerinden gerçekleştirilebime imkanı
 

CleanDrive: Fototermal uyarım ile hava ve sıvı ortamda yüksek kararlılık


Ölçüm probunun fototermal olarak uyarımı eşsiz bir kararlılık imkanı sunmaktadır. Bu teknoloji aynı zamanda doğrusal frekans karşılığı ile hava ve/veya sıvı ortamda yüksek uyarım bant genişliği olanağını da beraberinde sunar. Bu sayede ölçümler çoklu frekansta ve yüksek hızda gerçekleştirilebilir ve Cytomass Monitor gibi yenilikçi ölçüm modlarına yeni ufuklar açılabilir.

 

Nanosurf Drive AFM Broşür

 

 

 

Nanosurf DriveAFM Biyological ResarchTeknolojinin sunduğu avantajlar özellikle sıvı içerisindeki ölçümlerde fark yaratmanızı sağlar, çünkü sadece ölçüm probu uyarılır, dolayısıyla ölçümün yapıldığı sıvı ortam bu hareketten etkilenmez. Bu sayede piezo akustik uyarımda görünen dağınık rezonans tepecikleri yerine düzgün bir rezonans piki elde edebilirsiniz. Buna ek olarak probun bu şekilde uyarımı, çalışma ortamında oluşan değişikliklerin ölçümü etkilemesinin önüne geçer ve tüm ölçüm sisteminin daha kararlı olmasını sağlar. Buna ek olarak, uyarım teknolojisi küçük problarla çalışma imkanı sunar. Küçük problar, konvansiyonel problarla benzer yay sabitine sahiptir ancak bu problara kıyasla çok yüksek rezonans frekansına ve operasyonel bant genişliğine sahiptir. Bu sayede gürültü performansı daha iyidir. Buna ek olarak küçük boyutlarından ötürü daha yüksek hassasiyetle ve daha iyi görüntüleme performansıyla çalışmanızı sağlarlar.


Ultra-düşük gürültü
 

DriveAFM toplam 15 fm/√Hz gürültü tabanına sahiptir. Bu seviyedeki gürültü tabanı ışın sapması algılama modülünde kullanılan düşük gürültülü / düşük koherensli süper parlak diyot ile düşük gürültülü / yüksek bant genişlikli fotodetektör ve düşük gürültülü / yüksek bant genişliğine sahip CX Kontrolcüsünün kombinasyonu ile elde edilir. Bu, DriveAFM'nin kararlı, hassas ve yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve kuvvet spektroskopi kabiliyetinin temelidir.
 

Doğrudan tahrik

 

Nanosurf DriveAFM Brochure Materials SciennceDriveAFM doğrudan tahrikli piezo çalışıtırıcının gücünden faydalanır. DriveAFM'nin eğme tarayıcısının birebir dişlisiz çalıştırma şeması daha fazla güç sağlar ve daha sert tarayıcıları çalıştırabilir. Tarayıcı bileşenlerinin ortaya çıkan daha yüksek rezonans frekansı, aynı tarama boyutuna sahip dişli sürücülerden daha yüksek bir kullanılabilir çalıştırma bant genişliğine izin verir. Düşük gürültülü 28-bit CX Kontrolcü ile birlikte doğrudan sürücülü tarayıcı çalıştırma, hem büyük ölçeklerde hem de yüksek çözünürlükte görüntülemeye izin verir. DriveAFM, nanoyapılar, proteinler veya polimerik yapılar (ör. DNA) gibi zorlu örneklerin ve ayrıca daha büyük, mikrometre boyutlu yapıların yüksek çözünürlüklü görüntülenmesi için mükemmel bir çözümdür.
Tamamen motorize sistem

DriveAFM, ters mikroskoplar ile entegre ve tamamen motorize çalışabilen ilk AFM sistemidir. Işın sapma algılama sistemi ve CleanDrive fototermal uyarma için iki ışık kaynağının ve fotodedektörün ayarlanması tamamen yazılım üzerinden kontrol eidlir ve motorize hareket sağlanır Numuneye olan prob yaklaşımı da motorize hareketle sağlanır. Tam motorizasyon yalnızca kullanım kolaylığına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda sistemi tamamen otomatikleştirmek için yeni olanaklar sağlar.
 

Nanosurf DriveAFM

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI ·  info@terralab.com.tr

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.