Seal Analytical AQ2

Discrete (Kesikli) Analizör

Discrete Analyzer

Seal Analytical AQ2

ÇALIŞMA PRENSİBİ

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

UYGULAMALAR

KULLANILAN METOTLAR

BROŞÜR

AQ2 robotik bir örnekleme kolu ve şırınga pompa yardımıyla örnek ve gerekli kimyasal ajanları reaksiyon kuyularında karıştırmaktadır. Reaksiyon kuyusunda bulunan karışımın istenen koşullarda (sıcaklık ve zaman) inkübasyonu programlanır. Reaksiyonun bitmesiyle birlikte, karışımdan alınan küçük bir miktar, 10 mm 100% optik cam hücrelere şırınga pompa vasıtasıyla taşınır ve fotometrede ölçüm gerçekleştirilir. Örnek her zaman aynı hücrede ve aynı pozisyonda ölçüldüğü için, hücredeki çizik, reaksiyon kuyusuna bağlı hatalar ölçümde hata kaynağı olmaktan çıkar. Aynı zamanda sadece sıvı transferi şırınga pompa sağlandığı için, başka hareket eden parçanın olmaması güvenilirliği ve sağlamlığı arttırmaktadır. Cam küvette ölçüm gerçekleştikten sonra, cam küvet temizlenir ve tekrar ölçüm yapılarak, kirlilik kalmadığından emin olunur.

Gece boyunca operatör müdahalesi gerekmeksizin çalışma

Ayrılmış kimyasal atık ve durulamanın çevresel etkileri azaltması

Analiz başına sadece 500-600 µl örnek ve kimyasal ajan tüketimi

Otomatik standart çözeltilerin hazırlanması ve çalışma aralığına çıkan sonuçlarda otomatik seyreltme

150 analiz/saat kapasite

Her türlü; su, atıksu, deniz suyu, toprak, bitki, gübre, tütün, gıda ve farmasötik uygulamalarda; alkanite, amonyak, boron, kalsiyum, klorür, krom (6), florür, sertlik, demir, iyot,magnezyum, manganez, nikotin, nitrat, nitrit,amonyak, toplam azot, Kjeldahl azotu, fenol, fosfat, fosfor, potasyum, sodyum, silikat, sulfit, renk, bakır, çinko, toplam uçucu asitler, toplam uçucu bazlar, ve siyanür analizlerinde kullanım alanına sahiptir.

Seal Analytical firmasının geliştirdiği 1000'e yakın metot bulunmaktadır. Bu metotlardan örnek matriksine, konsantrasyon aralığına ve analite göre uygun olanı tavsiye edilmektedir. Tavsiye edilen metot, USEPA, ASTM, ISO, AOAC, DIN, CORESTA ve diğer uluslarası metotlarla uyumludur.

Seal Analytical AQ2

 

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

sayfa başına git
Terralab Analiz Araştırma 20 Yıl