Quattro39 model otoanalizör; otoörnekleyici, peristaltik pompa, kimya manifoldu, detektör ve verilerin değerlendirildiği yazılım paketinden oluşmaktadır. Örnek ve kimyasal ajan, peristaltik pomplar aracılığıyla kimya manifolduna gönderilir. Herbir örnek arasına, düzenli aralıklarda hava kabarcığı yerleştirilerek reaksiyon segmentleri oluşturulur ve bu segmentler cam sarmallarla karıştırılır.Analiz edilecek parametre ve seçilen metoda göre reaksiyon için gerekli distilasyon, dializ, UV özütleme,ısıtma vb. işlemler kimyasal manifold üzerinde gerçekleştirilir ve kolorimetrik olarak detektörde ölçüm tamamlanır. Quattro39 model otoanalizör hava kabarcığından etkilenmeyen ölçüm teknolojisi sayesinde hızlı reaksiyon süresi, düşük kimysal tüketimi ve yüksek hassasiyet sağlamaktadır. Otoanalizör seçilen konfigurasyona bağlı olarak; saatte 60-70 numune analizi yapabilmektedir.

Seal Analytical firmasının geliştirdiği 1000'e yakın metot bulunmaktadır. Bu metotlardan örnek matriksine, konsantrasyon aralığına ve analite göre uygun olanı tavsiye edilmektedir. Tavsiye edilen metot, USEPA, ASTM, ISO, AOAC, DIN, CORESTA ve diğer uluslarası metotlarla uyumludur.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Her türlü; su, atıksu, deniz suyu, toprak, bitki, gübre, tütün, gıda ve farmasötik uygulamalarda; alkanite, amonyak, boron, kalsiyum, klorür, krom (6), florür, sertlik, demir, iyot,magnezyum, manganez, nikotin, nitrat, nitrit,amonyak, toplam azot, Kjeldahl azotu, fenol, fosfat, fosfor, potasyum, sodyum, silikat, sulfit, renk, bakır, çinko, toplam uçucu asitler, toplam uçucu bazlar, ve siyanür analizlerinde kullanım alanına sahiptir. Dikey tasarımı sayesinde az yer kaplayarak,  gemi gibi sıkışık alanlarda hızlı ve güvenilir çözümler sunar.

UYGULAMALAR

KULLANILAN METOTLAR

BROŞÜR

Seal_Analytical_QuAAtro39_Otoanalizor_Brosur

Seal Analytical QAAtro 39 Continous Segmented Flow Analyzer

Sürekli Akış Analizörü

Continuous Flow AutoAnalyzer

Seal Analytical QuAAtro39

 

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

sayfa başına git
Terralab Analiz Araştırma 20 Yıl