Bor Sempozyumu - Nevşehir

 

Hava Kkirliligi Sempozyumu

19. Ulusal Biyoteknoloji Kongresi
1-3 Aralık 2017 Eskişehir

13. Nanobilim ve Nanoteknoloji Konferansı -Antalya

Akdeniz Üniversitesi Çevre Mühendisliği tarafından düzenlenen 7. Ulusal Hava Kirliliği  ve Kontrolü Sempozyumu'na Türkiye Tek Yetkili temsilcisi olduğumuz SKC  firmasının Hava kirliliği izleme ve örnekleme cihazları ile katıldık.

22-25 Ekim Tarihlerinde Antalya'da yapılan Ulusal ve Uluslararası katılımla Bilkent Üniversitesi tarafından organize edilen 13. Nanobilim ve Nanoteknoloji Konferansı'na Türkiye  temsilcisi olduğumuz Nanosurf ve Attension cihazlarımızla katıldık. Nanoteknoloji çözümlerimizi katılımcılarla paylaştık. 

Moleküler Biyoloji Kongresi

5-7 Ekim tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde Çukurova Üniversitesi, Mithat Özsan Amfisi'nde düzenlenen 6. Ulusal Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Kongresi'ne, moleküler biyoloji ve biyoteknoloji alanında sağladığımız çözümlerimizle katıldık.

12.si düzenlenen Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresi'nde temsilciliğini yaptığımız analitik çözümlerin yanısıra ARGE bünyemizde geliştirdiğimiz özel tasarım biyoreaktör sistemleri, gaz analiz sistemleri ve toplam organik karbon/toplam azot analiz cihazlarını tanıtma fırsatımız oldu.

Cevre Mühendisliği Kongresi
PPM 2017

PPM 2017 Uluslararası Gözenekli ve Toz Malzemeler Sempozyumu ve Sergisi'ne, Türkiye tek yetkili temsilcisi olduğumuz Biolin Scientific firmasının Attension ThetaLite model temas açısı ölçüm cihazı ve gözenekli ve toz malzemeler için sunmakta olduğumuz çözümlerimizle katıldık.

Toprak ve Su Kaynakları Kongresi

Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen, V. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi'nde, TRL Instruments marka TRL-TOC model toplam organik Karbon analiz cihazımız ile standımızda yer aldık.

Kataliz Okulu

11-14 Eylül tarihleri arasında Kataliz Derneği ev sahipliğinde Angora Beach Resort Otel'de düzenlenen 4. Anadolu Kataliz Yazokulu'nun, kataliz ve reaksiyon mühendisliği için sunmakta olduğumuz çözümlerimizle katıldık ve bir tebliğ verdik.

Ulusal Kimya Kongresi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen, 29. Ulusal Kimya Kongresi'nde, Türkiye tek yetkili temsilcisi olduğumuz Nanosurf marka FlexAFM model AFM sistemi ve Biolin Scientific Attension marka ThetaLite model optik temas açısı ölçüm cihazımız ile yerimizi aldık.

Fiziksel Kimya Kongresi

6. Fiziksel Kimya Kongresi'ne, Türkiye tek yetkili temsilcisi olduğumuz Biolin Scientific firmasının Attension ThetaLite model temas açısı ölçüm cihazı, Nanosurf marka Flex-Axiom model Atomik Kuvvet Mikroskobu (AFM) ile katıldık.

Biyoteknoloji Derneği tarafından gerçekleştirilen, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin ev sahipliğini yaptığı, 19. Ulusal Biyoteknoloji Kongresi'ne katıldık. Biyoteknolojik çalışmalarda sunduğumuz çözümleri katılımcılarla paylaştık. Biyoreaktörler, yüzey alanı ölçüm sistemleri, yoğunluk ölçüm sistemleri, atomik kuvvet mikroskobu, elemental analiz sistemleri, optik temas açısı ve yüzey plazmon rezonans sistemlerimiz hakkında bilgilendirdik.

20171205_biyoteknoloji_eskisehir-ii

7. Ulusal Hava Kirliliği  ve
Kontrolü Sempozyumu
1-3 Kasım 2017 Antalya

13. Nanobilim ve
Nanoteknoloji Konferansı
22-25 Ekim 2017 Antalya

6. Ulusal Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Kongresi
5-7 Ekim 2017 Adana

Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresi
5-7 Ekim 2017 Ankara

PPM 2017 Uluslararası Gözenekli ve Toz Malzemeler Sempozyumu ve Sergisi
13-15 Eylül 2017, Kuşadası, Aydın

V. Uluslararası Katılımlı
Toprak ve Su Kaynakları
Kongresi

12 - 15 Eylül 2017 Kırklareli

4. Anadolu Kataliz Yazokulu
11-14 Eylül 2017, Gümüldür, İZMİR

29. Ulusal Kimya Kongresi
10 - 14 Eylül 2017 Ankara

6. Fiziksel Kimya Kongresi
15-18 Mayıs 2017  Zonguldak

VII. Polimer Bilim ve Teknoloji Kongresi
09-12 Eylül 2018 Eskişehir

VII. Polimer Bilim ve Teknoloji KongresiEskişehir Osmangazi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen  VII. Polimer Bilim ve Teknoloji Kongresine Katıldık. Kongreye Türkiye tek yetkili temsilcisi olduğumuz Biolin Scientific firmasının Attension ThetaLite model temas açısı ölçüm cihazı ile katıldık. Polimer çalışmaları için sunduğumuz çözümleri katılımcılarla paylaştık. Biyoreaktörler, yüzey alanı ölçüm sistemleri, yoğunluk ölçüm sistemleri, atomik kuvvet mikroskobu, elemental analiz sistemleri, optik temas açısı ve yüzey plazmon rezonans sistemlerimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.

14. Nanobilim ve Nanoteknoloji Konferansı
22-25 Eylül 2018, Çeşme / İzmir

14. NanoTR Nano Bilim ve Teknoloji Konferansıİzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleştirilen NANOTR 14 KONGRESİ'ndeydik. Kongreye Türkiye tek yetkili temsilcisi olduğumuz Biolin Scientific firmasının Attension ThetaLite model temas açısı ölçüm cihazı ile katıldık. Nanoteknoloji ve nanobilim alanında sunduğumuz çözümleri katılımcılarla paylaştık. Atomik kuvvet mikroskobu (AFM), partikül boyutu ve zeta potansiyel ölçüm sistemleri, reaktörler, yüzey alanı ölçüm sistemleri, yoğunluk ölçüm sistemleri, elemental analiz sistemleri, optik temas açısı ölçüm sistemleri ve QCM-D sistemlerimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.

13. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi
3-6 Eylül 2018 -Van

Van Yüzün Yıl Üniversitesi tarafından 13. gerçekleştirilen, Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi'nde, Türkiye tek yetkili temsilcisi olduğumuz Biolin Scientific Attension firmasının ThetaLite model temas açısı ölçüm cihazı ile yer aldık. Yeni temsilciliğini üstlendiğimiz Parr reaktör/reaksiyon sistemleri ile ilgili müşterilerimiz ile fikir paylaşımında bulunduk. Parr sistemlerinin yanı sıra, yüzey alanı ölçüm sistemleri, katalizör test sistemleri, yoğunluk ölçüm sistemleri, atomik kuvvet mikroskobu, elemental analiz sistemleri hakkında bilgi paylaşımında bulunduk. Standımızı ziyaret eden tüm katılımcılara teşekkür ederiz

13. Ulusal Kimya Mühendisleri Kongresi

IV. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi (SERES'18)

10-12 Ekim 2018, Eskişehir

IV. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi (SERES'18)10-12 Ekim 2018 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen IV. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi (SERES'18) kongresine katıldık. Seramik alanında sunduğumuz partikül boyutu öçlüm sistemleri, yüzey alanı ve gözeneklilik tayin sistemleri, yüksek basınç ve yüksek sıcaklık reaktörleri gibi çözümlerimizle ilgili görüşmek üzere kongre katılımcılarını bilgilendirdik

Kimya Kongresi GazimagusaMarmara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 30. Ulusal Kimya Kongresindeyiz. Kimya alanındaki çalışmalar için sunduğumuz çözümler hakkında görüşmek üzere tüm katılımcıları standımıza bekliyoruz. Yüksek sıcaklık-yüksek basınç reaktörleri, karıştırmalı reaktörler, elemental analiz sistemleri, BET yüzey alabı ve gözeneklilik tayin sistemleri, civalı porozimetre, atomik kuvvet mikroskobu, optik temas açısı ve yüzey gerilimi ölçüm sistemleri ile çözümlerimizi paylaşıyoruz.

30. Ulusal Kimya Kongresi

5 -8 Kasım 2018 - Gazimağusa

181215_biomed_istanbul15-16 Aralık 2018 tarihlerinde Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 23. Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu'na (BIOMED2018) katıldık. Standımızda bulunan Biolin Scientific firmasının Attension ThetaLite model temas açısı ölçüm cihazı ile ilgili katılımcıları bilgilendirdik. Biyomalzeme ve doku mühendisliği alanında sunduğumuz çözümleri katılımcılarla paylaştık. Portföyümüz dahilinde bulunan Quartz Crystal Microbalance with Dissipation (QCM-D), Multi Parametrik Yüzey Plasmon Rezonans (MP-SPR), Atomik Kuvvet Mikroskobu (AFM), nanopartikül boyutu ve Zeta Potansiyeli ölçüm sistemi ile optik temas açısı ve yüzey gerilimi ölçüm sistemleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduk.

23. Biyomedikal Bilim ve Teknoloji Sempozyumu

15-16 Aralık 2019, İstanbul

190314_ilac_antalyaKimyagerler Derneği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası İlaç Kimyası Kongresinde, spesifik saflaştırma ve zenginleştirme ünitelerimiz, temizlik prosedürüne uygun TOC sistemleri, sentez dünyası için sunduğumuz mikrodalga sentez ve peptit sentez sistemlerimiz, tüm proses işlemleri sırasında kullanılan dozajlama pompalarımız ve daha bir çok ürün gruplarımızla kongreye katıldık.

7. Uluslararası İlaç Kimyası
Kongresi

14-17 Mart 2019, Kemer / Antalya

Uluslaraarsı Bor Sempozyumu 2019Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) tarafından Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliği ile 17-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Nevşehir'de düzenlenen Uluslararası Bor Sempozyumu'na katıldık.  Bor konusunda uzman araştırmacılarca yapılan Bor içerikli ürünlerin geliştirilmesi ve arttırılmasına yönelik yapılan ArGe ve ÜrGe çalışmaları için sunduğumuz çözümlerimizi tanıttık. Temsilcisi olduğumuz Parr, Nanusurf, Elementar, Micromeritics ürünleri ile hdrotermal reaksiyon sistemleri için sağladığımız yüksek sıcaklık, yüksek basınç reaktörleri, karıştırmalı reaktörler ile elemental analiz sistemleri, BET yüzey alanı ve gözeneklilik tayin sistemleri, civalı porozimetre, atomik kuvvet mikroskobu, optik temas açısı ve yüzey gerilimi ölçüm sistemleri ile çözümlerimizi katılımcılarla paylaştık.

Uluslararası Bor Sempozyumu
(BORON 2019)

17-19 Nisan 2019, Nevşehir

35. Uluslararası Polymer Processing Society Kongresi

26-30 Mayıs 2019 İzmir/Çeşme

Polimer Processing 2019Sabancı Üniversitesi ev sahipliğinde, 26-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen 35. Uluslararası Polymer Processing Society Kongresine katıldık. Firmanın bölge satış temsilcisi Mikhail Yuryev'in de bizlere eşlik etmesiyle standımızda bulunan Biolin Scientific Attension marka ThetaLite model optik temas açısı ölçüm cihazı ile ilgili katılımcıları bilgilendirdik. Biolin Scientific markasına ek olarak Cellink, Nanosurf, Parr, Micromeritics markaları dahilinde sunulan 3D biyoprinter sistemleri, atomik kuvvet mikroskobu, QCM-D sistemleri, BET yüzey alanı ve gözeneklilik tayin sistemleri, yüksek sıcaklık, yüksek basınç reaktörleri ve karıştırmalı reaktörler ile çözümlerimizi katılımcılarla paylaştık.

VII. Ulusal Anorganik
Kimya Kongresi

19-22 Haziran 2019 - Çorum

Anorganik Kimya Kongresi19-22 Haziran 2019 tarihleri arasında Hitit Üniversitesi evsahipliğinde gerçekleştirilen VII. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi'ne katıldık. Katalizörler, güneş pilleri, yüzey kimyası alanında çalışan araştırmacılarla Nanosurf marka AFM sistemleri ve standımızda bulunan Biolin Scientific Attension marka ThetaLite optik tensiometre sistemlerimiz hakkında konuşma fırsatını yakaladık. Özellikle tepkime mekanizmaları çalışan ve hidrotermal reaksiyonlara yer veren araştırmacılar için Parr marka yüksek sıcaklık, yüksek basınç reaktörleri ve karıştırmalı reaktörler ile sunduğumuz çözümeri paylaştık.

31. Ulusal Kimya Kongresi
10-13 Eylül 2019 - İstanbul

31. Ulusal Kimya Kongresi10-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Türkiye Kimya Derneği koordinatörlüğü ve Yıldız Teknik Üniversitesi ortaklığı ile düzenlenen 31.Ulusal Kimya Kongresine katıldık. Yurtiçi ve yurtdışından birçok katılımcının ve konuşmacının olduğu kongrede farklı çalışma alanlarına sahip misafirlerimiz ile onlara sunabileceğimiz çözümlerimizi görüştük. Özellikle standımızda yer alan demo cihazlarımızdan Biotage marka Turbovap serisi özel evaporasyon sistemi ve Biolin Scientific marka Theta Lite serisi kontak açısı sistemlerimize ilgi oldukça fazla idi. Bununla beraber temsilcisi olduğumuz tüm ürünlerimiz için gerekli bilgilendirme yapabilme imkanına sahip olduk. Kimyaya dair birçok konunun ele alındığı kongrede standımıza gelip bizi ziyaret eden tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

XX. Euroanalysis konferası

1-5 Eylül 2019 - İstanbul

Euroanalysis İstanbul01-05 eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen XX. Euroanalysis konferasında yerimizi aldık. Avrupa Kimya Topluluğu Analitik Kimya Anabilim Dalı (EuChemS Division of Analytical Chemistry) ve Türkiye Kimya Derneği'nin organizatörlüğünü üstlendiği , İstanbul Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen konferansta  birçok katılımcı ile analitik enstrümantasyon, kültürel miras ve sanat için analitik yöntemler, biyomedikal analiz, biyomoleküler analiz, biyosensörler, kimyasal analiz, kemometri, klinik kimya, analitik kimyada eğitim, çevresel analiz ve izleme, yiyecek analizi, adli bilim, yeşil analitik kimya, laboratuvar otomasyonu, malzeme bilimi, metabolomikler, nanoanaliz, pestisit kalıntı analizi, farmasötik analiz, proteomikler ve yüzey bilimi konularında bilgi alışverişinde bulunduk. Temsilcisi olduğumuz Biotage markamızın da yetkililerin de aramızda bulunduğu konferansta standımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Su ve Saglık Kongresi

2. Uluslarası Su ve Sağlık Kongresi'ne Su analizlerine yönelik, Seal Analytical otoanalizörler, Teledyne Tekmar  TOC/TN analiz cihazları ve Purge and Trap Üniteleri ile katıldık. Horizon Technology yag-gres analiz sistemleri ve organik bileşiklerin (pestisit, PAH vb.) analiz öncesi önişlemlerine yönelik otomatik katı faz ekstraksiyon ünitelerinin tanıtımlarını gerçekleştirdik. 

2. Uluslarası Su ve
Sağlık Kongresi

13-17 Şubat 2017 Antalya

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr