watson_marlow_fluid_technology

WATSON MARLOW Peristaltik Pompalar

Watson Marlow Fluid Technology Group (WMFTG), niş peristaltik pompa üretiminde gıda, ilaç, kimya ve çevre endüstrilerine yönelik akışkan transferi teknolojilerinde dünya lideridir.

Firmamız Watson Marlow Peristaltik Pompaları ve Tubingleri
Türkiye tek yetkili temsilcisidir.

Endüstriyel peristaltik pompalar, proses kontrol sisteminize sorunsuz bir şekilde entegre olur. Pompalar bağımsızdır ve kolayca yapılandırılabilir, bu nedenle ayrı değişken frekanslı sürücülere veya karmaşık kontrol cihazlarına gerek yoktur.
 

İhtiyacınıza özel tubingler ISO 14644-1 Class 7 cleanrooms şartlarında ve ISO 9001:2008 standartlarına göre üretilmiştir. Üretim uygulaması, hassas sıvınıza ve değerli ürününüze zarar verecek hiçbir kirletici içermeyen tubing garanti eder.
 

Özellikle, Qdos kimyasal dozajlama pompaları, kullanıcılar için düşük maliyeti sebebi ile diyaframlı pompalara göre benzersiz avantajlar sağlar.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Watson Marlow 100 Series Laboratory Pumps

Watson Marlow 200 Series Multi Channel Casette Pumps

Watson Marlow 300 Series Laboratory Tube Pumps

Watson Marlow 500 Series Process Pumps

Watson Marlow 600 Series Mid-Flow Process Pumps

Watson Marlow 700 Series Pumps

Watson Marlow 800 Series High Flow Hygenic Pumps

Watson Marlow OEM Range

Watson Marlow Qdos Chemical Metering Pumps

Watson Marlow Quantum Peristaltic Bioprocessing Pumps

Watson Marlow Peristaltik Pompa ve tubingler İlaç, gıda, kozmetik üretiminde, bioteknoloji ünitelerinde,  kimyasal dozajlama sistemlerinde, atık su arıtım tesislerinde, boya ve pigment sanayisinde, kağıt, karton ve ambalaj tesislerinde, maden ve tekstil endüstrisi ile laboratuvar Uygulamalarında kullanılmaktadır. 

120U:
0.1-200rpm arasında 0.1rpm artış hızı. Manual kontrol ya da otomatik kontrol; 4-20mA ya da 0-10V inputs.

 

120S:
Manual kontrol, 1-200rpm arasında 1rpm artış hızı.

 

120F:
5 farklı sabit hız seçeneği:
10, 17, 31, 52 ve 220rpm.

Akış hızı aralığı:
0.001 - 170 ml/min , 2bar (30psi)

Hız kesinliği: 2,000:1, ±1%
Koruma sınıfı: IP31

Bakım gerektirmeyen, brushless DC motor.

Watson Marlow 120 Serisi sabit hız, değişken hız veya otomatik sürücü ile çalışan modelleri ile ihtiyacınıza yönelik çözümler sunar. Pompa başlığına takabileceğiniz 5 farklı iç çaptaki tubing ile 0,0001-190ml/dk arasında akış hızı elde edebilirsiniz.

120 Serisi ile fermantasyon ve hücre kültürü uygulamalarında veriminizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Ultra kompakt özelliği sayesinde; pH kontrolü, köpük önleyici, besin ve tampon ilavesi gibi çoklu beslemeler için pompalarınızı istifleyebilirsiniz.

Proses validasyonu kolay olan doğru ve tekrarlanabilir pompalama gerektirir. Sağladığı 2.000: 1 hız aralığı ve çeşitli USP Class VI regülasyonuna uyumlu tüpleri ile hayati önem taşıyan saflığı sunar. Tuş takımı kilidi ile pompalama parametrelerinizi sabit ve tekrarlanabilir performans için koruyabilirsiniz.

watson_marlow_120_peristaltik_pompa-iii

Watson Marlow 120 Serisi Laboratuar Pompaları

Kompakt dizaynı ile çok az tezgah alanı gerektirir. Küçük ve istiflenebilir. Temiz oda, LAF ve biyogüvenlik kabini gibi yerlerde çok büyük ölçüde alan tasarrufu sağlar.

200 serisi çok kanallı pompaları, yüksek hassasiyetli titreşimsiz pompalama sağlama özelliği ile size mikrolitre seviyesinde yükses hassasiyetli akışlar sağlar. Tuş takımı kilidi sayesinde pompaya istenmeyen müdaheleleri önleyebilirsiniz.

Watson Marlow 200 Series Multi Channel Casette Pumps

205CA başlık ile 6 farklı malzemeden üretilmiş toplamda 19 farklı ölçüde tubing kullanarak istediğiniz akış değerini yüksek hassasiyetle elde edebilirsiniz.
Tek bir pompa ile 4 ila 32 sayıda kanaldan aynı anda akış elde edebilirsiniz.

watson_marlow_200_serisi-i
watson_marlow_300_serisi-i

Watson Marlow 300 Series Laboratory Tube Pumps

Watson Marlow 300 serisi ile göreceli olarak daha yüksek akış hızları gerektiren laboratuvar ve pilot ölçekli uygulamalarınızda yüksek hassasiyetli sıvı transferi yapabilirsiniz.

Kullanımı kolay menü ve analog kontrolün yanında R232 seri bağlantı portu size sunduğu diğer avantajlar.

300 serisi, size 0,0002mL/dk ile 2000mL/dk arasında akış hızı sunuyor. Ayrıca flakon dolumu gibi dozaj işlemleri için özel üretilmiş modellerini de bulabilirsiniz.

Ayrıca pompanıza 5 adet başlığı hiçbir alet kullanmadan entegre ederek aynı anda 5 kanaldan akış elde edebilirsiniz.

Watson Marlow 500 Series Process Pumps

500 serisi pompalar sizlere, yüksek hassasiyet ve performans gerektiren koşullarda NEMA2 ve NEMA4X koruma sınıfı ile problemsiz çalışma şartları sunuyor. RS232, RS485, PROFIBUS, SCADA ve EtherNet/IP™ kontrol seçenekleri ile uygulamanıza spesifik olarak entegre edebilirsiniz.

Yüksek dozajlama hassasiyetli 505L pompa başlıkları ile dolum uygulamalarınızı dünya standartlarında gerçekleştirebilirsiniz.

500 serisi ile 0,004mL/dk ile 3500mL/dk arasında akış hızı ve 7bar çıkış debisi elde etmeniz mümkündür. Ayrıca pompanıza 6 adet başlığı hiçbir alet kullanmadan entegre ederek aynı anda 6 kanaldan akış elde edebilirsiniz.

watson_marlow_500_serisi-i

Watson Marlow 600 Series Mid-Flow Process Pumps

Orta-üst seviye akış gerektiren uygulamalar için tasarlanmış olan 630 serisi kolay kullanımıyla da sizlere çözümler üretmektedir.

Asit, alkali ve solventlere karşı oldukça dayanıklı olan 630 serisinin NEMA4X koruma sınıfı ile zor çevre koşullarında da rahatça çalışabilirsiniz.

watson_marlow_600_series-i

RS232, RS485, PROFIBUS, SCADA ve EtherNet/IP™ kontrol seçenekleri ile uygulamanıza spesifik olarak entegre edebilirsiniz.

600 serisi ile 0,001L/dk ile 19L/dk arasında akış hızı ve 4bar çıkış debisi elde etmeniz mümkündür.

Watson Marlow 700 Series Pumps

Yüksek akış hızı ve gücüyle 700 serisi, tam anlamıyla endüstriyel bir pompadır. Watson Marlow, teknolojisiyle sizlere kolay, hassas ve güvenilir bir işletim sağlar. Gıda, seramik, maden ve ilaç sanayi gibi birçok sektörün yüksek akış gerektiren uygulamalarında kullanabilirsiniz. Ayrıca NEMA4X koruma sınıfı ile çok zorlu çalışma koşullarında da sorunsuz bir uygulamanız olacaktır.

RS232, RS485, PROFIBUS, SCADA ve EtherNet/IP™ kontrol seçenekleri ile uygulamanıza spesifik olarak entegre edebilirsiniz.

700 serisi ile 0,12L/saat ile 3.300L/saat arasında akış hızı ve 2bar çıkış debisi elde etmeniz mümkündür.

watson_marlow_700_series-i

Watson Marlow 800 Series High Flow Hygenic Pumps

800 serisi pompaları özellikle CIP ve SIP temizlik ve dezenfeksiyon sistemlerinin geçerli olduğu tesislerde kullanılmak üzere özel üretilmişlerdir. Sizlere, 4-20mA ve 0-10V kontrol özellik opsiyonlarını sunmaktadır. Ayrıca parlayıcı ya da patlayıcı ortamlara uyumlu olan ATEX özelliği de opsiyon olarak bulunmaktadır.

800 serisi ile 8.140L/saat gibi çok yüksek akış hızı ve 3,5bar çıkış debisi elde etmeniz mümkündür.

watson_marlow_800_series-i

Watson Marlow Peristaltik Pompaları OEM Range

Peformans, kalite, maliyet , güven ve bakım masrafları göz önünde bulundurularak tasarlanmış Watson Marlow OEM peristaltik pompalar dakikada mikrolitre akış hızlarından 5.4 litre akış hızlarına kadar çözümler üretebilmektedir. Standart ürünlerin yanı sıra uygulamaya özel ürünler de tasarlanabilmektedir.

OEM pompa seçeneklerinde, 25 farklı pompa başlığı ile 130 farklı pompa çeşidi bulabilirsiniz.

AC, DC, stepper motor ve BLDC motorlar ise sunduğu motor çeşitleri.

Watson Marlow Qdos Chemical Metering Pumps

Qdos kimyasal dozajlama pompaları 7bar basınca kadar sabit kalan debiler ile size diyaframlı dozaj pompalarına kıyasla benzersiz bir avantaj sağlar. Qdos pompaları, uzun süreli bakım aralıkları sunar, işlemin durma süresini kısaltır ve toplam maliyetinizi düşürür.

Bir diyafram pompası genellikle çalışması için bir takım, sürekli bakım gerektiren ekipmanlar gerektirir. Qdos pompalar bu ekipmanları ortadan kaldırırken, tüm işlem koşullarında yüksek kesinlikte, doğrusal ve tekrarlanabilir akış sağlar.

Bildiğiniz üzere diyaframlı pompalar kesik kesik akış vermektedir. Bu da bazı kimyasallarda köpürmeye neden olmaktadır ve sizin ayrıca bir köpük kesici kimyasal kullanmanızı gerektirmektedir. Ancak QDos pompaların sağladığı çok düşük pulsation değerine sahip akış köpürme gibi sorunlarla neden olmaz ve böylelikle prosesinize ilave bir masraf yapmanıza gerek kalmaz.

Sahip olduğu IP66 – NEMA4X koruma sınıfı sayesinde çok zor ortam koşullarında sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz.

Watson Marlow Quantum Peristaltic Bioprocessing Pumps

Quantum pompa, biyoteknoloji alanında yer alan akış filtrasyonu (TFF), virüs filtrasyonu (VF) ve yüksek performanslı sıvı kromatografisi (HPLC) uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Quantum pompa, 20 L/dk akış hızını 4000:1 kontrol oranı, 3bar çıkış basıncı ve neredeyse sıfır pulsation değeriyle(0,12 bar) size sunmaktadır. Bu sayede; patentli ReNu SU Technology kartuşu ile birlikte Quantum pompa, kartuş ömrü boyunca ayarlanan hızda ultra low-shear ve hassasiyet sunar.

BPOG/BPSA/USP/ISO regülasyonları ile uyumlu, boyasız, güçlendirilmiş alüminyum ve IP66 koruma sınıfına sahip pompa kasasına sahip, USP 85,88,87,788, ISO 10993 - 4/6/10/11 validasyon belgelerine sahip ReNu SU Technology cartridge ile entegre edilmiş üstün mühendislik ürünüdür.

watson_marlow_quantum_peristaltik_pompa
watson_marlow-qdos-i
watson_marlow_oem

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI ·  info@terralab.com.tr

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.