Mikrobiyolojik organizmalar yardımı ile organik atıkların oksijensiz ortamda işlemden geçirilmesi yoluyla elde edilen, metan, karbondioksit ve hidrojen sülfür ana bileşenlerine sahip gazları kapsar.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Biyogazlar Hakkında

Artan nüfusun gıda ihtiyacını karşılayabilmek için giderek ivmelenen hayvancılık faaliyetleriyle birlikte sektörün çevre için tehlike arz eden atıklarını ekonomik açıdan değerlendirmek ve çevreye verdiği zararı minimuma indirmek üzere kurulan biyogaz üretim tesisleri günden güne yaygınlaşmaktadır. Bu atıklardan elde edilen ve ana bileşenleri metan karbondioksit ve hidrojen sülfür olan biyogazın elektrik ve ısı üretiminde kullanmasıyla fosil yakıtlara ihtiyacın azaltılması hedeflenmekte ve aynı zamanda otomobillerde ve trenlerde de yakıt olarak kullanılabilmektedir. Biyogaz üretim sürecinde elde edilen yan ürünlerin tarımda gübre olarak kullanılabilmesi bu yaklaşımın ne kadar bütüncül bir atık yönetimi politikası olduğunu gözler önüne sermektedir.

Bütüncül atık yönetimi anlayışının bir parçası olarak üretimi ve kullanım alanları her geçen gün artan biyogazın 2050 yılı itibariyle Avrupa Birliğinde toplam gaz tüketiminin yaklaşık %50’sine ulaşması beklenmektedir.

Biyogaz içeriğindeki aşındırıcı bileşenler gaz dağıtım hatlarına verilmeden uzaklaştırılmalı ve metan içeriği artırılmalıdır. Bu sebeple gerçek zamanlı analiz cihazlarıyla metan, karbondioksit ve hidrojen sülfür gibi parametreler sürekli izlenmelidir.

Gaz analizlerinizde kullanabileceğiniz Gaz Analiz ve Monitörleme Sistemi gibi çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz

Biyogaz sektörü ile ilgili haberler

Biyogaz sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

No items found.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.