Petrol ve Doğalgaz

Petrol ve doğal gaz, birincil enerji tüketimi içinde en büyük paya sahip kaynaklardır.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Yenilenebilir enerji kaynakları her geçen gün popülerlik kazansa da petrol ve doğal gazın birincil enerji tüketimindeki liderlikleri sürmektedir. Petrol ve doğalgaz kuyularının kapasitelerini artırmak ve ekonomik ömürlerini uzatmak için geliştirilen teknolojilere sürekli yenileri eklenmektedir.

Geliştirilmiş Petrol Gerikazanımı (Enhanced Oil Recovery), rezervlerin verimli bir şekilde çıkarılması için geliştirilen teknolojilerden biridir. Bu teknikte kayaçlara tutunmuş petrol yüzey aktif maddeler, su, polimer veya çeşitli gazlar yardımıyla serbest bırakılarak yüzeye çıkarılması kolaylaştırılır. Bu tekniklerde kullanılacak yüzey aktif maddelerin geliştirilmesi için yüksek basınç ve sıcaklık altında yapılan temas açısı testleri büyük öneme sahiptir.

Çıkarılan petrol ve doğal gazın içeriğinin tespit edilmesinde IRMS enstrümanları, elementel analiz metotları yüzey ve gözeneklilik karakterizasyon sistemleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Petrol ve Doğalgaz sektörü ile ilgili haberler

Petrol ve Doğalgaz sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.