Micromeritics

Micromeritics toz, partikül ve gözenekli malzemelerin fiziksel özelliklerini, kimyasal aktivitesini ve akış özelliklerini karakterize eden yüksek performanslı sistemler için dünyanın önde gelen tedarikçisidir.

https://www.micromeritics.com/

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Yüzey alanı ve gözeneklilik ölçümlerini gerçekleştirmek için özenle tasarlanmış fizorpsiyon sistemleri, çeşitli malzeme tiplerinin kalitesini ve performansını belirler. Micromeritics, yüzey alanını ve gözenekliliği belirlemek için zorlu gereksinimleri karşılayacak şekilde geniş bir gaz sorpsiyon sistem yelpazesi sunar. Kimyasal adsorpsiyon analiz teknikleri, günümüzün katalitik malzemelerini araştırma, geliştirme ve üretim aşamalarının yanı sıra kullanım sonrası aşamaların değerlendirilmesi için gerekli bilgilerin çoğunu (metal dağılımı yüzdesi, aktif metal yüzey alanı ve aktif kristalit boyutu gibi) sağlar.

Micromeritics katalizörlerin performansını tanımlayan reaksiyon seçiciliği ve dönüştürme gibi parametreleri izlemek ve proses koşullarının geliştirilmesi ve optimize edilmesi için ihtiyaç duyulan bilgiyi tanımlamak üzere katalizör aktivite testi çözümleri sunar.

Piknometreler gaz yerdeğişimi prensibine bağlı olarak ölçüm yaparak malzemelerin gerçek hacim ve gerçek yoğunluk bilgisinin elde edilmesini sağlayan sistemlerdir. Piknometreler farmasötik dolgu ve aktif maddelerde, kaplamalarda, pigmentlerde, yakma ürünlerinde, kömür esaslı malzemelerde, döküm ve sinterleme ürünlerinde, plastik filmlerde, maden ve minerallerde, boya hammaddelerinde, gıda malzemelerinde, sulu çamurlarda, çimento numunelerinde, köpük yapıdaki malzemelerde, organik kimyasallarda, petrol kayaçlarında, polimerlerde ve benzeri katı ve toz örneklerde ölçüm yapmaya elverişlidir.

Tozların proseste istenen performansı sergileyebilmesi ve doğru son ürünün elde edilmesi için toz malzeme karakterizasyonu büyük öneme sahiptir. Micromeritics malzemelerin tane boyut ölçümüne ek olarak tozların dinamik akışını, kayma özelliklerini ve ayrıca yoğunluk, sıkıştırılabilirlik, geçirgenlik gibi kütle özelliklerini ölçmek için çözümler sunar.

Merkezi Atlanta’da olan şirketin ABD, İngiltere ve İspanya'da Ar-Ge ve üretim tesisleri bulunmaktadır. ve Amerika, Avrupa ve Asya'da doğrudan satış ve servis operasyonları mevcut bulunan şirketin faaliyet gösterdiği alandaki pazar payı %70 in üzerindedir. Terralab A.Ş. ve Micromeritics işbirliği 2008 yılında başlamıştır.

Micromeritics ile ilgili haberler

Micromeritics ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.