Parr Instrument Company

1899 yılında Illinois’de Profesör S.W Parr tarafından kurulan Parr Instrument Company, kömür başta olmak üzere tüm yakıtların ısıl değerlerinin tayininde yaygın bir biçimde kullanılan ilk ticari kalorimetreleri geliştirmiştir.

https://www.parrinst.com/

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Sonrasında Profesör Parr tarafından geliştirilen asit dayanımlı paslanmaz çelik alaşımları kalorimetrelerde ve diğer birçok alanda kullanılmıştır. II. Dünya Savaşı’ndan sonra yüksek basınç ve sıcaklıkta çalışabilen reaktörler, hidrojenasyon sistemleri ve numune hazırlama aparatlarıyla zenginleştirdiği ürün gamında 100 yılı aşkın tecrübesi ve uzmanlığıyla dünya genelinde araştırmacılar ve laboratuvar çalışanları için en güvenilir ekipman tedarikçisi konumuna gelmiştir.

Patlayıcılar, roket yakıtları, atıklar ve arıtma çamurları gibi ısıl değerlerinin tayininde özelleşmiş bomba gereksinimi duyan tüm malzemeler için sadece Parr tarafından sunulan geniş alaşım kataloğu ve bomba seçenekleri sayesinde kullanıcılarının en hassas sonuçları en güvenli şekilde elde etmesine olanak tanıyan firma, dünyanın ilk ve tek tam otomatik kalorimetresi olan 6400 modelini kullanıcılarına sunmuştur. Parr Instruments Company tarafından standart veya müşteri isteklerine göre özelleştirilmiş tasarımlarla sunulan basınçlı kaplar ve reaktörler yüksek basınç ve sıcaklık altında güvenle çalışılmasını sağlar. Terralab olarak uzman kadromuzla 2017 yılından beri Parr Instruments Company firmasının Türkiye’deki tek yetkili servisi olarak hizmet vermekteyiz.

Parr Instrument Company ile ilgili haberler

Parr Instrument Company ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.