İçme Suyu

Renksiz, kokusuz, berrak ve sağlığa zarar verebilecek mikrobiyolojik ve kimyasal kirleticilerden arındırılmış aynı zamanda sağlık için gerekli mineralleri uygun ve yeterli miktarda içeren su içme suyu olarak adlandırılır.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

İçme Suyu Hakkında

İçme suyu; şehir şebekeleri, kuyu, çeşme ve aynı amaçlarla kullanılan teknik yöntemlerle arıtılmış nehir, dere ve göl suları olarak nitelendirilir. Su, canlıların yaşamını sürdürebilmesi için önemli bir etkendir. Suların kalitesi, tüm canlıları etkileyeceğinden dolayı insan sağlığı ve doğa için belirleyici bir faktördür. Bu nedenle gıda proseslerinde, içme ve kullanma sularında mikrobiyolojik, kimyasal ve fiziksel analizlerin yapılması büyük önem taşımaktadır. Fiziksel ve kimyasal olarak çeşitli işlemlerden geçen sulara havalandırma ünitesiyle gerekli oksijen kazandırılır. Ozonlama yöntemiyle de oksidasyon ve dezenfeksiyon sağlanır. Böylece içme suyu arıtma tesislerinde işlemlerden geçen sular, klorlanmak suretiyle hiçbir kirliliğe maruz kalmadan musluklarımıza kadar ulaşır.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” içerisinde bulunan “İçme Ve Kullanma Sularında Takip Edilmesi Gereken Kimyasal Parametreler”’in analizlerinde kullanılan otoanalizörler, içme suyu analizlerinde kullanılan halojen analizörleri gibi çözümlerimize ulaşabilirsiniz.

İçme Suyu sektörü ile ilgili haberler

İçme Suyu sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.