Malzeme ve Metalurji

Malzeme ve Metalurji

İnorganik ve organik kökenli doğal veya sentetik hammaddelerden başlayıp seramik, metal ve polimer esaslı malzemelerinin tasarlanma süreci, geliştirilmesi, üretilmesi ve sahip oldukları özelliklerin çeşitli sanayi dallarındaki teknik ihtiyaçlara uyarlanmasını konu alan malzeme ve metalurji, insanlık varolduğu sürece çevresi ile etkileşimde olarak yaşadığı zamana göre çevresinde bulunan çeşitli malzemeleri kendi ihtiyaçları dahilinde çevresinde kullanmaya çalışmıştır.

Malzeme ve Metalurji

Demir - Çelik

Demir - çelik endüstrisi, modern toplumların temel ihtiyaçlarından birini karşılayan kritik bir sektördür. Bu endüstri, inşaat, otomotiv, enerji üretimi ve birçok diğer sektörün temel malzemelerini sağlar. Ancak, yüksek kaliteli demir ve çelik ürünleri üretmek için doğru kimyasal bileşenlere sahip olmak ve bu bileşenleri hassas bir şekilde kontrol etmek gerekmektedir.

Malzeme ve Metalurji

Gelişmiş Malzemeler

Gelişmiş Malzemeler ince film zeolitler, karbon nanotüpler, metallerin ve yarı iletkenlerin nanotelleri / nanotüpleri dahil olmak üzere nanoyapılı malzemelerin tasarımını, sentezini ve işlenmesini içerir.

Malzeme ve Metalurji

Seramik

Seramik ürünlerin kalitesi ve özellikleri, başlangıçtaki seramik tozunun özenle seçilmiş partikül boyutu aralıklarına ve dağılımına bağlıdır. Partikül boyutu, seramik tozunun bir türden diğerine geçişindeki dönüşüm kinetiğini etkiler. Küçük partiküller genellikle daha hızlı bir şekilde sinterlenirken, büyük partiküller daha yavaş bir sinterleme sürecine tabi tutulabilir. Homojen bir sinterleme işlemi sağlamak için uygun bir partikül boyut dağılımının korunması gerekmektedir.

Malzeme ve Metalurji

Yapı Malzemeleri

Yapı malzemeleri kil, kum, çimento, seramik, kompozit, ahşap gibi inşaat için kullanılan malzemelerin tümünü kapsar.

Havacılık, savunma, enerji, haberleşme ve otomotiv sanayi gibi gelişen pek çok sektörün giderek artan ihtiyaçları için son teknoloji malzemelerin geliştirilmesini zorunlu kılmıştır.

Çimento, demir-çelik, kompozit malzemeler ve seramik gibi pek çok konu için malzeme ve metalurji kendisine alan sağlamaktadır. Ürün portföyümüzde yer alan pek çok önemli çözümle malzeme ve metalurji alanında yaptığınız çalışmaların karakterizasyonunu veya kalite kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

Malzeme ve Metalurji sektörü ile ilgili haberler

Malzeme ve Metalurji sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.