Kimya

Elementlerin, bileşiklerin ve moleküllerin yapısını ve özelliklerini inceleyen, endüstriyel ürünlerin geliştirilmesine katkı sağlayan en önemli alanlardan olan kimya sektörü, çağımızın da gelişmiş modern iş ve üretim sahalarının önemli bir parçası olarak modern dünya ekonomisinin merkezinde yer almaktadır.

Kimya

Boya

Boyalar ve vernikler yüzeylere dekoratif veya koruyucu bir kaplama sağlamak için uygulanır. Temel bir gereklilik olarak, bir yüzey üzerinde düzgün, hatasız bir kaplama oluşturmalıdırlar.

Kimya

Kağıt ve Ambalaj

Kağıt ve ambalaj sektörü, gündelik hayatın hemen her alanında yer alan ürünlerin bir çoğunda kullanılan basım ve ambalaj sektörüne ara malı temin etmektedir. Kağıt ve karton ürünleri, gerek maliyet yönlü avantaja sahip olması gerekse kolay işlenmesi bakımından ambalaj sektöründe yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Kimya

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri

Her gün hem kişisel temizlik ve bakım için hem de çevremizin hijyeni için birçok temizlik ürünü kullanılmaktadır. Sabun, deterjan, ev bakım ve hijyenik kağıt ürünleri günlük hayatımızın birer parçası haline gelmiş, düzenli olarak kullandığımız ürünlerdir.

Kimya

Petrokimya

Petrokimya, ham petrol başta olmak üzere fosil yakıtlardan hammadde ve diğer değerli ürünlerin elde edilmesini konu alan bir kimya dalıdır.

Kimya

Polimer ve Kauçuk

Polimerler, küçük kimyasal birimlerin tekrar eden zincirlerinden oluşan yapılardır. Sentetik kauçuk ise petrol yan ürünlerinden sentezlenen polimerlerdir.

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan kimya sektörü ara mal ve hammadde temin ederek gerek üretim gerek ise dış ticarette ülke ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunmaktadır.

Maddeyi daha iyi anlamak ve farklı uygulamalarda kullanmak için moleküler düzeyde araştırmalar yapan kimya sektörü, ilaç geliştirme, plastik üretimi, enerji depolama sistemleri ve güneş hücreleri gibi çeşitli uygulamaları da kapsamaktadır.

İleri teknoloji ve nitelikli eleman isteyen bir sanayi kolu olduğundan dünyada gelişmiş ülkelerde bu sanayi kolu ön plandadır. Lastik, deterjan, kâğıt, çeşitli asitler, sentetik yağlar ve ilaç üretimine kadar çeşitli kimyasal madde üretimlerinin olduğu kimya sektörü için, üretilen kimyasalların standartlara uygun olduğunu kanıtlayan analizler büyük önem taşımaktadır.

Ürün portföyümüzde yer alan çözümlerimizden, Boya, Deterjan, Kâğıt ve Ambalaj, Petrokimya, Polimer ve Kauçuk ve pek çok alan için kritik olan üretim ve kalite kontrollerinizde yararlanabilirsiniz.

Kimya sektörü ile ilgili haberler

Kimya sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.