İlaç Ar-Gesi, yeni formülasyonlara ve kombinasyonlara bağlı olarak başlayan formülasyon süreci, oluşan formülasyonların analiz edilmesinde katkı sağlayan analitik metot geliştirme süreci ve beraberinde gelen klinik araştırmalar, ruhsat başvurusu ve ilacın piyasaya çıkmasından oluşan aşamaları kapsamaktadır.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

İlaç Ar-Ge'si Hakkında

Terapötik olarak hastalıkların tedavisinde etkili olabilecek bir molekülün bulunmasını amaçlayan ilaç keşfi aşamasında ilk olarak molekülün tespiti, karakterizasyonu, validasyonu önemlidir. Keşif aşamasında biyokimya, moleküler biyoloji ve super bilgisayar kulanımı gibi önemli bilimler de kullanılmaktadır.

Geliştirilmekte olan her ilaç, tüm etkisini in-vivo ortamında gösterebilmesi amacı ile tasarlanmaktadır İlaç keşfi aşamasında mide, mide-bağırsak kanalı ve kalın bağırsak ortam pH’ları taklit edilerek yapılan dissolüsyon testleri büyük önem arzetmektedir. Söz konusu bileşiğin çözünürlüğünün belirlenmesi, ilaç ürününün davranışını anlamak için önemli bir araçtır.

Geleneksel dissolüsyon yöntemleri verimsiz ve zaman alıcı olup kaynakları tüketebilmektedir.. İlaçların ve içeriklerinin çözünme özellikleri, ilaç performansı için çok kritik olduğundan, biyouyumlu dissolüsyon testinde doğru ve tekrarlanabilir sonuç sağlayan cihazlar İlaç Ar-Ge’sinin önemli bir bileşenidir.

Klinik araştırmalar aşamasına gelinmeden önce bir ilacın biyoeşdeğerliliğinin anlaşılabildiği dissolüsyon test cihazları, In-Situ UV Fiber Optik Konsantrasyon Görüntüleme, In Vitro Geçirgenlik Test Ekipmanları ve Çözünürlük Test Ekipmanları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için sağladığımız çözümleri inceleyebilirsiniz.

İlaç Ar - Ge sektörü ile ilgili haberler

İlaç Ar - Ge sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.