Biyoteknoloji

Biyoteknoloji

Biyoloji temelli teknolojiler, mikroorganizmalar kullanılarak gıda ürünleri elde edilmesinden biyosensörlere, yapay doku ve organ geliştirilmesinden aşı ve enzim çalışmalarına bir çok alanda daha kaliteli bir yaşam ve sağlıklı bir çevrenin imkanlarını sunar.

Biyoteknoloji

Biyomalzemeler

Biyomalzemeler, tanı, tedavi, onarma ya da yerine geçme gibi medikal amaçlar için biyolojik sistemler ile etkileşime uygun geliştirilmiş malzemelerdir.

Biyoteknoloji

Biyoprosesler

Biyoprosesler, bir ürünü elde etmek üzere yaşayan hücrelerden veya hücrelerin bileşenlerinden faydalanan işlemlerdir.

Biyoteknoloji

Biyosensörler

Biyosensörler, biyolojik tanıma sistemleri kullanılarak geliştirilen sensör çeşitleridir.

Biyoteknoloji

Yaşam Bilimleri

Biyolojik bilimler olarak da anılan yaşam bilimleri tüm canlı organizmalar ile ilgilenen bilim dalıdır.

Biyoteknolojinin ana dalları aşağıdaki gibi renk kodlarıyla sınıflandırılmaktadır. Kırmızı biyoteknoloji sağlık ve tıbbi alanı ilgilendiren tanı ya da tedavi yollarını içeren biyoteknoloji dalı olarak anılıyor. Aşı ve ilaç araştırmaları, tanı yollarının geliştirlmesi, doku ve organ üretimi gibi uygulamalar kırmızı biyoteknolojinin araştırma konularıdır.

Yeşil biyoteknoloji tarım uygulamalarını kapsar. Pek çok bitkinin evcilleştirilmesiyle başlayan bu serüven günümüz genetik bilimi ile özel koşullarda yetişmeye uygun bitkilerin geliştirilmesine kadar ulaşmıştır. Gelecek kuşaklar için çevreye daha az zararlı uygulamaların geliştirlmesi, mikroorganizmalar ile çevre temizliği, daha az kimyasal kullanımı ve hatta çevre dostu enerji üretimi gibi amaçlarla bu alandaki çalışmalar devam etmektedir.

Beyaz biyoteknoloji endistriyel alandaki uygulamalardır. Enzimler ya da mikroorganizmalar kullanılarak biyo-temelli ürünlerin kimya, gıda, deterjan, kağıt, tekstil ya da biyoenerji gibi sektörler için kullanılmasını kapsar.

Mavi biyoteknoloji ise deniz canlılarını ve bu canlılar ile ilgili çalışmaları kapsar. Deniz organizmaları kullanılarak ilaç, gıda, , kozmetik, enerji gibi alanlarda yeni kaynakların sağlanması bu alanın temel hedefidir.

Sarı biyoteknoloji ise gıda alanıyla ilgilenir. Bu alandaki en bilinen uygulamalar mikroorganizmalarla peynir, yoğurt, bira, şarap gibi gıda ürünlerinin eldesidir. Bu alandaki çalışmalar daha besleyici gıda kaynakları geliştirme, alerjen ya da hassasiyete sebebiyet veren özelliklerin giderilmesi gibi amaçlar gözetmektedirBiyoteknoloji alanında yürütülen hücresel ve biyomoleküler araştırmalara biyomalzemeler, biyoprosesler, biyosensörler ve yaşam bilimleri başlıklarında katkı sağlıyoruz.

Biyoteknoloji sektörü ile ilgili haberler

Biyoteknoloji sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.