Dünya üzerindeki ilk biyomürekkep şirketi olma özelliğine sahip olan Cellink 2016 yılında dünyada ilk biyomürekkep ticarileştirmesi ile yolculuğuna başlamıştır.

https://www.cellink.com/

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Cellink, sistemlerini ve biyomürekkeplerini geliştirirken iki ana konuya çare olmayı hedeflemiştir: organ nakli ve hayvan deneyleri. Günümüz imkanlarında hala onlarca kişi organ nakli için yeterli kaynak bulunamadığından hayatını kaybetmektedir.

Bu problemi ortadan kaldırabilmek ve hastaların kendi hücreleri ile organ üretebilir konuma ulaşabilmek Cellink’in nihai hedeflerinden biridir. Diğeri ise hayvanlar üzerinde yapılan denemelere son verecek bir metod geliştirmektir. İnsan hücrelerinden oluşturulmuş doku ve organ modelleri hayvanlar üzerinde yapılan acı verici denemelere son verme ihtimalini taşımaktadır. Üstelik özellikle ilaç çalışmaları için gerçeğe daha yakın hastalık örneği teşkil edebilecektir. Böylelikle hem gerçek test modelleri üzerinde çalışmak hem de hayvanlar üzerinde denenmemiş ürünler geliştirmek mümkün olacaktır.

Cellink ürün gruplarını biyobasım, analiz ve sıvı dağıtım/biyoişlem olmak üzere üç uygulama alanında inceleyebiliriz. Cellink’in sunduğu teknoloji ve ürünler doku mühendisliği, biyomalzemeler ve hücre kültürü çalışmalarınızda sizlere çözüm olacaktır.

Cellink biyobasım alanında geniş biyomürekkep yelpazesine ek olarak ekstrüzyon ve ışık bazlı biyobasım sistemleri de sağlamaktadır. Analiz için ise hücre kültürünüzün takibini yapabilmenize olanak sağlayan CellCyte X canlı hücre görüntüleme sistemini sunmaktadır.

Sıvı dağıtımı ve biyoproses için ise tekil hücre dağıtımını ve basımını sağlayabileceğiniz sistemler ve nanolitre hacimde sıvı dozlama sistemleri ile çözümler sunmaktadır. Bu sistemler ile yüksek sayılarda örneklemelerinizi dakikalar içerisinde hassasiyet ve tekrarlanabilirlik ile gerçekleştirebilirsiniz. Cellink, iş birliği içinde olduğu araştırmacıların desteği ile kısa zamanda hızla büyüyen bir marka olmuştur.

Mevcut sistemlerin iyileştirilmesi ya da yenilerinin geliştirilmesi konusunda her zaman araştırmacılarının önerilerini dinlemiş ve yeni fikirlere açık olmuştur. Günümüzden bakıldığında uzak görünse bile Cellink her geliştirdiği ürün ile nihai hedeflerine adım adım yaklaşmaktadır.

Cellink ile ilgili haberler

Cellink ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.