Biyomalzemeler, tanı, tedavi, onarma ya da yerine geçme gibi medikal amaçlar için biyolojik sistemler ile etkileşime uygun geliştirilmiş malzemelerdir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Biyomalzemeler Hakkında

Biyomalzemeler organizmanın kendi ürettiği biyolojik materyalden farklılık göstermekte ve yerine kullanılacağı biyomolekül, doku ya da organa fiziksel veya fonksiyonel olarak benzer özellikleri taşıyacak şekilde tasarlanmalıdır.

Biyomalzemelerin yüzeyleri, uygulamalarına özel kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmaktadır. Biyomalzemeyi oluşturacak maddenin kendisi farklı sertlik, gözeneklilik, işlenebilirlik özelliklerine göre seçilebilirken, yüzeyde ihtiyaç duyulan fonksiyonellik için yüzey kaplaması ya da modifikasyonu gerçekleştirilebilir.

Biyomalzemelerinizi oluştururken, yüzey kaplamalarını gerçekleştirirken ya da biyomalzemenizin kalite kontrolünü sağlarken çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

Örneğin doku mühendisliği uygulamalarında doku iskelesi gibi yapıları oluşturmak için Üç boyutlu biyobasım sistemlerimizden faydalanabilirsiniz. Biyomalzeme yüzeyinizi biyouyumlu ve fonksiyonel hale getirmek istediğinizde kaplama ve ince film oluşturma sistemlerimizi kullanabilirsiniz.

Geliştirdiğiniz malzemenizde ya da kaplamanızın yüzeyinde pürüzlülük ve topografya analizlerinizi taramalı uç mikroskoplarımızla gerçekleştirebilirsiniz. Yine yüzey kalite kontrolünü temas açısı ölçüm sistemlerimiz ile yüzeyde homojenlik ve hidrofobik/hidrofilik özelliklerin tayini ile sağlayabilirsiniz.

Biyomalzemeler sektörü ile ilgili haberler

Biyomalzemeler sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.