Seramik ürünlerin kalitesi ve özellikleri, başlangıçtaki seramik tozunun özenle seçilmiş partikül boyutu aralıklarına ve dağılımına bağlıdır. Partikül boyutu, seramik tozunun bir türden diğerine geçişindeki dönüşüm kinetiğini etkiler. Küçük partiküller genellikle daha hızlı bir şekilde sinterlenirken, büyük partiküller daha yavaş bir sinterleme sürecine tabi tutulabilir. Homojen bir sinterleme işlemi sağlamak için uygun bir partikül boyut dağılımının korunması gerekmektedir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Seramiğin üretim süreci içerdikleri seramik tozunun partikül boyutu ve dağılımına bağlıdır. Bu özellikler, seramik tozunun sinterlenme yeteneğini, şekillendirme özelliklerini ve nihai üründeki gözenek boyut dağılımını belirlemek açısından hayati önem taşır. Partikül boyut dağılımı bilgileri, iyileştirilmiş sertleştirme ve bağlama prosedürlerini belirlemek, gözenek yapısını kontrol etmek, yeterli yeşil gövde dayanıklılığını sağlamak ve istenen dayanıklılık, doku, görünüm ve yoğunluğu elde etmede yardımcı olur.

Ayrıca, seramik tozunun partikül boyutu ve dağılımı, şekillendirme aşamalarında da kritiktir. Homojen bir karışım elde etmek ve istenen şekli sağlamak için partiküllerin uygun bir şekilde dağılması gerekmektedir. İyi bir partikül boyut dağılımı, şekillendirme sırasında daha az çatlak ve deformasyon riski taşır.

Sağladığımız çözümler arasında yer alan partikül karakterizasyon sistemleri ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Seramik sektörü ile ilgili haberler

Seramik sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.