Katı Yakıtlar

Fiziksel ve kimyasal yapısında bir değişim meydana geldiğinde enerji ortaya çıkaran katı maddeler katı yakıt olarak adlandırılır. Maliyet, nakliye kolaylığı, erişilebilirlik gibi avantajları bulunan katı yakıtlar tarihin her döneminde büyük talep görmüştür. Her çeşit kömür, petrollü şeyl ve biyokütle (prina, şeftali çekirdeği vb.) bu kategori altında değerlendirilir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele
No items found.

Katı Yakıtlar Hakkında

İnsanlık, ateşin kontrolünü keşfettiğinden beri etrafındaki dünyayı şekillendirmek için gereken enerjiyi yakıtlardan sağlamaktadır. Metallerin eritilmesi ve şekillendirilmesiyle başlayan süreç sanayi devrimiyle büyük bir hız kazanarak dünya genelindeki katı yakıt talebini hızla artırmıştır. Günümüzde alternatif enerji kaynakları kullanılmaya başlasa da kömür başta olmak üzere diğer katı yakıtların kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle biyokütle briketlerinden elde edilen enerji karbon-nötr olarak kabul edildiği ve atık yönetimini kolaylaştırdığı için bu yakıtların üretimi ve kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Katı yakıtların ticaretinde kül, kül bileşimi, nem, uçucu madde, kalorifik değer ve yoğunluk analizleriyle birlikte karbon, kükürt, azot, hidrojen ve oksijen gibi elementel analizler çok büyük önem teşkil etmektedir.

Katı Yakıtlar sektörü ile ilgili haberler

Katı Yakıtlar sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

No items found.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.