Tarım ve Gıda

Tarım ve Gıda

Küresel değişimlere bağlı olarak, tarım ve gıda sektörü artık geleneksel rollerinin yanı sıra çeşitli yeni rolleri ve görevleri de üstlenmeye başlamıştır. Bitkilerden hayvanlara ve diğer canlı organizmalara kadar geniş bir yelpazedeki üretimi, tüketimi, biyolojik atıkları ve bunların işlevlerini içeren tüm sektörleri ve sistemleri kapsayan biyo-ekonomi gibi yeni kavramlar günümüzde önem arz etmektedir.

Tarım ve Gıda

Alkollü İçecekler

Alkollü içecekleri , bilimsel kısa tanımlaması olarak değişik oranlarda az ya da çok oranda su içeren etanol olarak adlandırılır.

Tarım ve Gıda

Gıda ve Yem

Gıda ve yem sektöründe yetiştirilen ürünlerin içerik ve besin değerine dair analizlerinin yapılması, üretilen ürünlerin kalitesinin ve standardının belirlenmesi için çok büyük öneme sahiptir.

Tarım ve Gıda

Toprak ve Gübre

Toprak ve Gübre Kalite-Kontrolü, tarım endüstrisinin temel bir bileşenidir ve tarım ürünlerinin kalitesini ve verimliliğini sağlama görevini üstlenir. Günümüzde, çevresel sürdürülebilirlik ve verimlilik artışı gibi faktörlerle birlikte tarım sektöründe kalite kontrolünün önemi daha da artmıştır. Toprak ve gübrelerin kalitesi, bitki büyümesi ve verimliliği üzerinde doğrudan etkili olduğu için, bu sektördeki standartlar ve teknolojiler sürekli olarak geliştirilmektedir.

Tarım ve Gıda

Tütün

Tütün, genellikle tütün bitkileri olarak adlandırılan ‘’ Nicotiana ‘’ cinsindeki bitkilerin yapraklarının tarımsal ürünüdür. Dünya genelinde bilinen 70'den fazla tütün türü bulunmaktadır.

Birbiriyle bu derece bağlantılı olan tarım ve gıda adlı iki temel alan doğrudan insan sağlığı için büyük önem arz etmektedir. İyi bir tarımın, iyi gıda ürünü temeli olduğu ve sağlıklı bir toplum için gerekliliği kaçınılmazdır. Toprak, gübre, su, hava gibi etkenler tarım için önemli unsurlar olup, bunların yaratacağı olumlu ya da olumsuz sonuçların gıdaya ve doğrudan insan sağlığına etkisi önemli bir araştırma konusu olmuştur.

Tarımı etkileyen unsurların rutin şekilde kontrolünün sağlanması, ürün geliştirmeye yönelik çalışmalar, elde edilen ürünün gıdanın kontrol ve geliştirilmesi, gıda ürünlerinde giderek artan sahtecilik (tağşiş) konusu, bilim dünyasında büyük önem oluşturmaktadır. İyi tarım, iyi gıda ve sağlıklı toplum düşüncesi için ürün portföyümüzde yer alan çözümler ile sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Tarım ve Gıda sektörü ile ilgili haberler

Tarım ve Gıda sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.