Enerji

Enerjinin temini, ticareti, güvenli şekilde transferi ve nihai kullanıcılara ulaştırılması son birkaç asırdır dünya gündeminin önemli başlıklarından birisi olmuştur. Son yıllarda ise enerji sektörü, uluslararası politikalar ve bölgesel yönelimlerin tayininde olduğu kadar, küresel etkileri olan ekonomik kararların alınmasında ve uygulanmasında da önemli bir rol oynamaktadır.

Enerji

Biyogaz

Mikrobiyolojik organizmalar yardımı ile organik atıkların oksijensiz ortamda işlemden geçirilmesi yoluyla elde edilen, metan, karbondioksit ve hidrojen sülfür ana bileşenlerine sahip gazları kapsar.

Enerji

Katı Yakıtlar

Fiziksel ve kimyasal yapısında bir değişim meydana geldiğinde enerji ortaya çıkaran katı maddeler katı yakıt olarak adlandırılır. Maliyet, nakliye kolaylığı, erişilebilirlik gibi avantajları bulunan katı yakıtlar tarihin her döneminde büyük talep görmüştür. Her çeşit kömür, petrollü şeyl ve biyokütle (prina, şeftali çekirdeği vb.) bu kategori altında değerlendirilir.

Enerji

Petrol ve Doğalgaz

Petrol ve doğal gaz, birincil enerji tüketimi içinde en büyük paya sahip kaynaklardır.

Enerji

Piller ve Bataryalar

Modern elektronik cihazların, yüksek güç taleplerini daha yüksek verimlilikle ve kompakt bir biçimde karşılayabilmek üzere yüksek performanslı enerji depolama çözümleri ihtiyacını doğurmuştur. Günümüzde mükemmel güç yoğunlukları, hafif biçimleri ve şarj etme kapasiteleri nedeniyle lityum iyon (li-ion) piller bu amaca en iyi hizmet eden potansiyel olarak görülmektedir.

Dünya genelinde endüstriyel süreçlerin yeni, dijital bir faza evirilmeye hazırlandığı günümüzde, enerjinin sınai üretimdeki önemli rolü de sürekli değişmektedir. Artan ticarete bağlı olarak bölgesel ve ulusal düzeyde ulaşım ve lojistik faaliyetleri hızlı bir şekilde büyümekte, bu da enerji ihtiyacındaki yükselişi tetiklemektedir.

Birçok refah göstergesi açısından küresel çapta ortalama konfor düzeyinin yükselmesi ve temel hizmetlerin yaygınlaşması da enerji talebini artıran bir diğer faktördür. Enerji talebi bu şekilde artarken, söz konusu talebe cevap verecek arz kapasitesi de çeşitlenerek büyümekte, birkaç on yıl önce hiç gündemde olmayan biyogaz, kayagazı, katalizör, inovatif pil ve batarya teknolojileri gibi teknolojiler enerji sektöründe kendisine alan açmaktadır. Ürün portföyümüzde yer alan pek çok önemli çözümle enerji alanında yaptığınız çalışmaların veya üretimin karakterizasyonunu veya kalite kontrolünü gerçekleştirebilirseniz.

Enerji sektörü ile ilgili haberler

Enerji sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.