Katı Atıklar

Kullanım ömrünü tamamlamış ve yaşam alanından uzaklaştırılması gereken her türlü katı madde ve arıtma çamuru katı atık olarak adlandırılır. Evsel, endüstriyel, tehlikeli, tıbbi, biyolojik bozunur / bozunmaz ve özel nitelikli gibi bazı ana başlıklar altında kategorize edilen katı atıkların yeniden değerlendirilmesi, geri dönüştürülmesi ve bertarafı gibi konular atık yönetiminde en önemli gündem maddelerindendir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Katı Atıklar Hakkında

Nüfus artışı ve hızlı sanayileşmeyle birlikte gelen üretim ve tüketim artışı sebebiyle, ortaya çıkan katı atık miktarı giderek artmaktadır. Dolayısıyla katı atıkların toplanması, yeniden kullanımı, geri dönüştürülmesi, depolanması ve bertarafı ve bu süreçlerin plan ve program dahilinde yürütülmesi çok büyük önem kazanmıştır. Katı atıkların analiz edilerek güncel atık yönetmeliğine göre sınıflandırılması ve tehlikelilik durumuna göre özel depolama tesislerinde muhafaza edilmesi çevreye verilen zararı minimuma indirmek için çok büyük önem teşkil etmektedir. Ayrıca yapılan analizlere göre bu atıkların geri dönüştürülmesi veya enerji santrallerinde yakıt olarak kullanılması da mümkündür. Bu sayede hem ekonomik değer üretilmesi hem de atık miktarının azalması sağlanır. Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız “Sıfır Atık” yaklaşımıyla tedarik zincirinin her aşamasında ortaya çıkan atıkların azaltılmasını hedeflemektedir.

Atıkların tehlike sınıflarının belirlenerek kategorize edilmesi, çevre için oluşturduğu risklerin değerlendirilmesi veya yakıt olarak özelliklerinin belirlenmesi için fiziksel ve kimyasal analizler çok büyük önem taşımaktadır.

Katı Atıklar sektörü ile ilgili haberler

Katı Atıklar sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.