Petrokimya

Petrokimya, ham petrol başta olmak üzere fosil yakıtlardan hammadde ve diğer değerli ürünlerin elde edilmesini konu alan bir kimya dalıdır.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Ham petrol rafinasyonunda elde edilen benzin, motorin, kerosen, fuel oil, asfalt gibi ürünlerin yanı sıra ortaya çıkan hafif hidrokarbonlar (metan ve etan gibi) ve ağır hidrokarbonlar (nafta ve gaz yağı gibi) birçok sektörde başlangıç monomerlerinin elde edilmesinde kullanılan petrokimyasallardır. Bu ürünler plastik, sentetik kauçuk, polimer malzemeler ve elyaf gibi önemli sanayi hammaddelerinin üretiminde kullanılırlar.

Petrokimya endüstrisinde proses kontrolü ve katalizör karakterizasyonu için kullanılan tübüler reaktörler, tam otomatik katalizör karakterizasyon sistemleri, BET yüzey alanı ve gözeneklilik ölçüm cihazları çok büyük önem kazanmıştır. Bunlara ek olarak elde edilen sıvı (benzin, motorin, fuel oil, kerosen gibi) ve katı (petkok) yakıt ürünlerinin kalorifik değerlerinin tayininde kalorimetreler yaygın olarak kullanılmaktadır.

Petrokimya sektörü ile ilgili haberler

Petrokimya sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.