Tütün, genellikle tütün bitkileri olarak adlandırılan ‘’ Nicotiana ‘’ cinsindeki bitkilerin yapraklarının tarımsal ürünüdür. Dünya genelinde bilinen 70'den fazla tütün türü bulunmaktadır.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Tütün Hakkında

Tütün, Nicotiana tabacum ve Nicotiana rustica türleri olmak üzere, dünya genelinde bilinen 70'den fazla tütün türü bulunmaktadır. Günümüzde tütün ürünleri kullanım miktarı göz önünde bulundurulduğunda , ekonomik olarak değerlendirme noktasında büyük bir önem arz etmektedir.

Tütün yapraklarının işlenmesi ile tütün mamülleri olarak sigara ve puro üretimi yapılmakta ayrıca pipo ve nargilelerde kullanılmaktadır. Bu ürünler dışında da tütünler , enfiye , çiğneme ve daldırma gibi farklı şekillerde de tüketimi mevcuttur.

Tütün, yüksek derecede bağımlılık yapan uyarıcı alkaloid nikotini içermektedir. Tütün tüketimi , insan sağlığı açısından akciğer , kalp ve karaciğeri etklieyen bir faktördür. Bu noktada tütün ve tütün mamülleri için gerekli standartlar oluşturulmuştur.

Tütün sektörü ile ilgili haberler

Tütün sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.