Madencilik, denizler de dahil olmak üzere Dünya yüzeyinden yararlı minerallerin çıkarılması işlemidir. Birkaç istisna dışında mineral, doğada bulunan, belirli bir kimyasal bileşime ve ayırt edici fiziksel özelliklere veya moleküler yapıya sahip inorganik bir maddedir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Mineraller Hakkında

Maden işleme, değerli mineralleri cevherden konsantre, pazarlanabilir bir ürüne ayıran bir ekstraktif metalurji şeklidir. Maden işleme aynı zamanda mineral hazırlama olarak da bilinir.Belirli bir yataktaki toplam mineral miktarı maden envanteri olarak adlandırılır, ancak yalnızca karla çıkarılabilecek miktar cevher rezervi olarak adlandırılır.

Yerkabuğunun büyük bir kısmı (yaklaşık %95'i) silikat minerallerinden oluştuğu için, sülfit, oksit ve hidroksit cevher mineralleri yerkabuğunun sadece küçük bir miktarını oluşturur. Mineral analizlerinde sıklıkça kullanılan Otomatik Gaz Piknometresi-Yoğunluk ölçüm Cihazı ve Partikül Boyutu Analiz Cihazı gibi çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Mineraller sektörü ile ilgili haberler

Mineraller sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.