Cevher, Dünya'nın kabuğunda bir veya daha fazla değerli mineral birikintisidir. En değerli cevher yatakları, bakır, altın ve demir gibi endüstri ve ticaret için çok önemli olan metalleri içerir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Cevherler Hakkında

Bakır cevheri, çeşitli endüstriyel kullanımlar için çıkarılır. Mükemmel bir elektrik iletkeni olan bakır, elektrik teli olarak kullanılır. Borularda ve sıhhi tesisat malzemelerinde yaygın kullanılan bir malzemedir.

Bakır gibi, altın da endüstri için çıkarılır. Örneğin, uzay kaskları, astronotun gözlerini zararlı güneş ışınlarından korumak için ince bir altın tabakasıyla kaplanır. Bununla birlikte, çoğu altın takı üretiminde kullanılır. Binlerce yıl boyunca, altın cevheri para birimi veya para için çıkarıldı.

Demir cevheri binlerce yıldır çıkarılıyor. Dünyadaki en bol ikinci metal olan demir, çeliğin ana bileşenidir. Çelik güçlü, değerli bir yapı malzemesidir. Demir, camdan gübreye kadar katı roket güçlendiricilere kadar her şeyde kullanılır.

Metaller genellikle belirli cevherlerle ilişkilidir. Örneğin alüminyum, genellikle boksit denilen cevherde bulunur. Boksitte bulunan alüminyum, kaplarda, kozmetik ürünlerinde ve ilaçlarda kullanılır.

Cevher sektörü ile ilgili haberler

Cevher sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.