Polimer ve Kauçuk

Polimerler, küçük kimyasal birimlerin tekrar eden zincirlerinden oluşan yapılardır. Sentetik kauçuk ise petrol yan ürünlerinden sentezlenen polimerlerdir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Polimer ve Kauçuklar Hakkında

Polimer malzemeler günlük yaşamın hemen hemen her alanında kullanılmasının yanında arıtma teknolojileri, kontrollü ilaç salım taşıyıcları ya da doku mühendisliği yapıtaşları gibi gelişmiş malzeme teknolojilerinde de yaygın olarak kullanır.

Kauçuk malzemeler ise termal kararlılık ve yağ / yağ bileşiklerine karşı dirençli olmaları sayesinde otomotiv endüstrisinde lastikler, kapı ve pencere profilleri, O-ringler ve contalar, hortumlar, kayışlar, paspaslar ve döşemeler gibi dayanıklılık gerektiren kullanım alanlarında yaygındırlar.

Polimer ve kauçuk malzemeler ihtiyaç duyulan sıcaklık ve basınç koşullarını sağlayan reaktörlerde sentezlenir. Reaktörler yüksek sıcaklık ve basınç koşullarına dayanıklı, reaksiyon için ihtiyaç duyulan bileşenlerin giriş ve çıkışına izin veren tasarımda, karıştırma imkanı sunan yapıda olmalıdır.

Polimer ve kauçuk malzemeler uygulama alanlarına göre yoğunluk, ıslanabilirlik, yüzey topografyası gibi ölçümlerle karakterize edilir.

Polimer ve Kauçuk sektörü ile ilgili haberler

Polimer ve Kauçuk sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.