Boyalar ve vernikler yüzeylere dekoratif veya koruyucu bir kaplama sağlamak için uygulanır. Temel bir gereklilik olarak, bir yüzey üzerinde düzgün, hatasız bir kaplama oluşturmalıdırlar.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Boyalar Hakkında

Boyalar; bağlayıcılar, solvent, pigment ve katkı maddelerinden oluşur. Islatıcı maddeler gibi katkı maddeleri, sıvının yüzey gerilimini düşürmek için kullanılır, böylece alt tabakanın daha iyi ıslanmasını sağlar. Yüzey gerilimi ölçümleri, en iyi ıslatma maddesini belirlemenin yanı sıra formülasyondaki ıslatma maddesi miktarını optimize etmek için kullanılabilir. Çoğu kaplama değerlendirme testi, kaplamanın görsel görünümüne dayalıdır ve bu nedenle kalitatiftir. Hem yüzey gerilimi hem de temas açısı ölçümleri, kaplama özelliklerini değerlendirmek için kullanılabilecek nicel değerlendirmeler sunar.

Pigment gibi toz haldeki hammaddelerin yoğunluğu, partikül boyutu ve şekli gibi özellikler son ürün formülasyonu ve kaplama performansında önemli rol oynarlar. Toz boya uygulamalarında ise tozun akış özellikleri kaplama performansını doğrudan etkileyen en önemli parametredir.

Boya sektörü ile ilgili haberler

Boya sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.