Piller ve Bataryalar

Modern elektronik cihazların, yüksek güç taleplerini daha yüksek verimlilikle ve kompakt bir biçimde karşılayabilmek üzere yüksek performanslı enerji depolama çözümleri ihtiyacını doğurmuştur. Günümüzde mükemmel güç yoğunlukları, hafif biçimleri ve şarj etme kapasiteleri nedeniyle lityum iyon (li-ion) piller bu amaca en iyi hizmet eden potansiyel olarak görülmektedir.

Öne çıkan ürünler

Tümünü listele

Piller ve Bataryalar Hakkında

Lityum-iyon (Li-ion) piller, yenilenebilir ve sürdürülebilir endüstriyel batarya çözümleri alanında önemli bir role sahip gelişmiş enerji depolama teknolojisine sahiptir.

Lityum-iyon (Li-ion) piller, dört ana bileşene sahiptir: anot, katot, ayırıcı ve elektrolit. Batarya yapısı içerisinde bulunan separatörler anot ve katodu mekanik olarak birbirinden ayırırken Li-ion içeren elektrolitin maksimum iyonik iletkenliğine de izin vermek üzere geliştirilmiş önemli bir bileşendir. Tasarımı ve performansı pilin kapasitesini, çevrim ömrünü ve güvenlik performansını doğrudan etkiler. Bu sebeple separatör malzemenin gözeneklilik yapısının belirlenmesi batarya performansı açısından önemlidir.

Elektrot malzemelerinin gözenekliliğini anlamak, doğru iyon erişilebilirliğini ve şarj hızını temin etmek için önemlidir. BET yüzey alanı, gözenek hacmi ve gözenek boyutu dağılımı, pil bileşenlerini optimize etmek üzere kullanılan önemli karakterizasyon yöntemleridir.

Elektrot malzemelerin hava geçirgenliği özelliğinin ölçülmesi, ıslak veya kuru sistemlerde homojen dağılımın ve boşluk doldurmanın optimize edilmesinde önemli bir rol oynar.

Elektrotları oluşturan toz ve çamursu yapıdaki malzemelerin reolojik özellikleri partiküller arası sürtünmenin kontrol edilerek elektrot bulamacındaki topakların ve mekanik kilitlenmenin azaltılmasını sağlayabilir.

Anot ve katot malzemelerde tap yoğunluğunun ölçümü paketleme kapasitesinin kontrol edilerek yüksek hacimsel enerji yoğunluğu elde edilmesi konusunda optimizasyonu sağlar. Katot malzemesinin gerçek yoğunluğunun ölçümü ise kurutma işleminin stabilitesinin, enerji yoğunluğunun ve genel performansın takibi için kullanılır.

Piller ve Bataryalar sektörü ile ilgili haberler

Piller ve Bataryalar sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.