İlaç ve Klinik

İlaç ve Klinik

İlaç endüstrisi, klinik araştırmalar ile birlikte insan sağlığının önemli bir parçasını oluşturan ilaçların geliştirilmesi, üretimi ve pazarlamasını yöneten karmaşık bir sektördür.

İlaç ve Klinik

Adli Tıp

Adli tıp, tıp biliminin ceza hukuku ve medeni kanunlara, özellikle de ceza hukuku tarafında, kabul edilebilir kanıtların ve ceza usulünün yasal standartlarına uygun olarak, ceza soruşturması sırasında uygulanmasıdır.

İlaç ve Klinik

Halk Sağlığı

Halk sağlığını korumak, geliştirmek, sağlık için risk oluşturan faktörlerle mücadele etmek ve halkın yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla temel sağlık hizmetleri halk sağlığı olarak adlandırılır.

İlaç ve Klinik

İlaç Ar - Ge

İlaç Ar-Gesi, yeni formülasyonlara ve kombinasyonlara bağlı olarak başlayan formülasyon süreci, oluşan formülasyonların analiz edilmesinde katkı sağlayan analitik metot geliştirme süreci ve beraberinde gelen klinik araştırmalar, ruhsat başvurusu ve ilacın piyasaya çıkmasından oluşan aşamaları kapsamaktadır.

İlaç ve Klinik

İlaç Kalite Kontrol

İlaç Kalite - Kontrolü, ilaç endüstrisinin kilit bir bileşenidir ve ilaç üreticilerinin ürünlerinin kalitesini ve güvenilirliğini sağlama görevini üstlenir. Günümüzde, yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgi artsa da, ilaç endüstrisinde kalite kontrolünün liderliği sürdürmektedir. İlaç ürünlerinin insan sağlığına etkileri nedeniyle, bu sektördeki standartlar ve teknolojiler sürekli olarak geliştirilmektedir.

İlaç ve Klinik

İlaç Üretim

İnsanların en temel gereksinimlerinden biri olan sağlığın korunması ve yaşam kalitesinin artmasında önemli bir bileşen olan ilaç endüstrisi için ilaç üretimi tüm dünyada sağlık sistemlerinin temellerinden biridir.

İlaç endüstrisi, insan sağlığının önemli bir parçasını oluşturan ilaçların geliştirilmesi, üretimi ve pazarlamasını yöneten karmaşık bir sektördür.

Bu sektör, hastalıkların tedavisinde kullanılan etkili ilaçların keşfi ve geliştirilmesi için sürekli olarak klinik araştırmalara önemli yatırımların faaliyetini de yürütmektedir.

İlaç endüstrisi, farmasötik şirketler, araştırma laboratuvarları, üretim tesisleri ve tıbbi cihaz üreticileri gibi farklı bileşenlerden oluşur. İlaç endüstrisi, insan sağlığına katkısı nedeniyle tıp alanında en önemli sektörlerden biri olarak kabul edilir.

Yeni ilaçların geliştirilmesi sürecindeki temel aşamalardan biri olan klinik araştırmalar, ilaç sektörü için büyük önem taşımaktadır. Deneysel ilaçların laboratuvar testlerinden başlayarak, gönüllü insan denekler üzerinde kontrollü şekilde uygulanmasını içeren klinik araştırmalardaki deneylerin amacı, potansiyel bir ilacın etkili ve güvenli olup olmadığını belirlemektir.

Çağdaş farmasötik ve klinik laboratuvarlar, bu hedeflere daha kesin ve hızlı adımlarla ulaşabilmek için bir yandan da dijital dönüşüm süreçleri ve işlem otomasyonları insan hatasını ortadan kaldırmak için yeni teknolojilere adaptasyonlarını sürdürmektedir.

Ürün portföyümüzde hem madde kullanımı veya doping gibi rutin toksikoloji bağlamında, hem de bir araştırma ortamındaki klinik biyokimya faaliyetlerinde gerçekleştirilecek ön hazırlık işlemlerine yönelik ürünlere ulaşabilirsiniz. İlaç alanında ise ilaçların geliştirilmesinde yer alan sentezden saflaştırmaya ve nihai ürün elde etmeye tüm iş akışını kapsayan çözümlerimizi bulabilirsiniz.

İlaç ve Klinik sektörü ile ilgili haberler

İlaç ve Klinik sektörü ile ilgili Terralab ekosistemindeki son güncellemeler aşağıdaki gibidir.

Aklınızda soru işareti kalmasın.

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sürdürülebilir fayda.

Müşterilerimizin değer zincirlerini anlayarak, doğru tanımlanan ihtiyaçlar için doğru konfigüre edilmiş çözümler sunuyoruz. Satış ve sonrası süreçlerde 25 yıllık birikimimizi müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmaya yanstıyoruz.

İletişim

Sizin ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı özümsemek için sizi dinliyoruz.

Uzmanlık

Süreçlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacak çözümü oluşturuyor ve sürekliliğini sağlıyoruz.

Güven

Güvenilir sonuçlara en verimli şekilde ulaştıracak rotayıbirlikte oluşturuyoruz.